studentský časopis

Co je to České odborné učiliště Duncan?

České odborné učiliště Duncan, nebo oblíbenější zkratka ČOUD, či jen Duncan, je škola čar a magie v blízkém okolí Jánských Lázní, která je stejně jako všechny školy tohoto typu utajena před okolním světem mudlů.

Historie této školy se odvíjí již od počátků založení University Karlovy v Praze kde původně i tato škola sídlila. K přesunu do budovy v odlehlých Jánských Lázních došlo až v roce 1950.

Tradičně jsou i zde studenti rozděleni do kolejí, kterých je šest a mají dlouhou a bohatou historii, není tak divu, že je tato škola rodiči považována za místo pro kvalitní vzdělávání jejich dětí.


Jak se dostat na ČOUD?

Pokusíme se přiblížit našim budoucím spolužákům, jak se dá dostat do Českého odborného učiliště Duncan. Oproti jiným čarodějnickým školám se na tuto školu dostanete nejlépe školním autobusem, který je vypravován z hlavního města Prahy od původního sídla školy na Vyšehradě.

Neočekávejte však nějaký veterán typu Karosa, který do školy naposledy vozil studenty v roce 1995, jde o nový pohodlný autobus vybavený speciálním zvětšovacím zavazadlovým prostorem do kterého se vejde veškeré studijní vybavení a mnoho dalšího.

Strana 1

Strana 2